Namysłowski Ośrodek Kultury
Biblioteka Publiczna
im. S. Wasylewskiego
ul. Bohaterów Warszawy 5
46-100 Namysłów
Tel.: (77) 410 14 87
Mail: bibliotekanamyslow@op.pl
Czynna:
poniedziałek-piątek
9:00-17:00
pierwsza
i trzecia
sobota
9:00-14:00

strona główna

W piątek 6 września Biblioteka Publiczna w Namysłowie gościła Małgorzatę Gutowską-Adamczyk - pisarkę, scenarzystkę filmową , dziennikarkę, autorkę książek dla młodzieży oraz bestsellerowej trzytomowej sagi „Cukiernia Pod Amorem” (Książka Roku 2011 Portalu Granice.pl).

Spotkanie, na które przybyli członkowie DKK oraz zainteresowani czytelnicy, było okazją do rozmowy o bohaterach, procesie twórczym, rodzinie i planach wydawniczych pisarki. Miłośnicy książek pani Małgorzaty, mieli okazję lepiej poznać autorkę, która odpowiadając na zadawane przez czytelników pytania, zdradziła kilka szczegółów związanych z warsztatem pracy pisarza oraz wtajemniczyła ich w sekrety powstawania swoich książek, przeplatając wszystko anegdotami z własnego życia. Mówiąc o warsztacie pisarskim, Pani Małgorzata zdradziła pół żartem, pół serio, że nie lubi pisać (jak zresztą chyba większość pisarzy). Odsuwa od siebie chwilę, kiedy musi zasiąść do pracy. Zazwyczaj wyznacza sobie dzienną ilość tekstu do napisania, nie zawsze jednak wywiązuje się ze swojego postanowienia. Naturalnie, jak chyba każdy twórca, ma olbrzymią potrzebę błyszczenia. Popularność, możliwość ujrzenia swojego nazwiska na okładce książki, okazja do spotkań z ludźmi, którzy ją podziwiają, jest tym, co mobilizuje ją do pracy.

Po zakończeniu spotkania, które odbyło się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze był czas na wpisy do książek, autografy, dedykacje oraz wspólne zdjęcia z naszym gościem.

Spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W miniony piątek, tj. 6 września, uczennice kl.II a I LO w Namysłowie wzięły udział w Narodowym Czytaniu. Po przypomnieniu biografii i twórczości Aleksandra Fredro uczestnicy spotkania odczytali z podziałem na role "Śluby panieńskie". Wszyscy świetnie się przy tym bawili. Cała impreza czytelnicza przeplatana była bajkami A. Fredro czytanymi przez panie bibliotekarki. Na koniec przeprowadzony został krótki quiz z wiedzy o utworach Fredry. Nie obyło się bez nagrody.

Dziękujemy klasie II a za udział w tej akcji i liczymy na dalszą współpracę.